BOOKING HOTELS KUSADASI

Turizm Sektörünün Acı Kaybı

Turizm Sektörünün Acı Kaybı

İremtur Seyahat Acentası'nın kurucusu ve eski sahibi deneyimli turizmci Süha Alnıtemiz hayatını kaybetti.


TurizmdeBuSabah

Türkiye Turizmi bir duayenini, sektörün büyüme yolculuğundaki önemli bir kilometretaşını daha kaybetti. İremtur'un kurucusu Süha Alnıtemiz, kalp krizi sonucu vefat etti. Son olarak FHS Turizm'in kurduğu Gezgin Damaklar'ın genel müdürlüğü görevini üstlenen Alnıtemiz sektöre dönük yazdığı kitaplar ile de farkındalık yaratan isimlerden biri oldu. Boyut Yayın Grubu olarak merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesi ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

YÜCEL'DEN TAZİYE MESAJI

Eski Turizm Bakanı ve TurizmdeBuSabah Yayın Danışmanı Bahattin Yücel, Süha Altıntemiz'in vefatı nedeniyle bir taziye mesajı yayımladı. Yücel mesajında şunları söyledi:

"Süha Alnıtemiz bu ülkede iç turizm adı verdiğimiz pazarın gerçek anlamda önemli biraktörüydü. Belki de son dönemde çoğumuzun dilinden düşmeyen (CRM) Müşteri İlişkileri Yönetiminin en başarılı uygulayıcısı ve öncüsüydü.

En yüksekleri gördü, kaybetmenin erdemli davranmaya engel olamayacağını dost düşman herkese kanıtladı. Duruşu, davranışları ve dostluğuyla gerçek anlamda zerafetin simgesiydi. İyi bir rakip ama herşeyden önemlisi çok iyi bir turizmciydi. Çok üzgünüm, nur içinde yatsın.Yokluğunu her zaman hissedeceğim. Turizmcilerin Başısağolsun."

"GÖRKEMİ DE YAŞADIM İFLASI DA"

Süha Alnıtemiz, anılarını yazdığı 'Ters Kepçe' adlı bir kitapta kendisiyle ilgili şunları yazmıştı:

"Bütün bu gelişim süreci içerisinde, benim de kendi payımı küçümsenemeyecek boyutta öncülüğüm, alın terim ve hırsımın yer aldığı yadsınamaz. Üstelik; Rio De Janerioyu da gördüm, Metrisi de. Görkemi de yaşadım, iflası da. Havyarın da tadını bilirim, tabanca namlusunun da... Türkiyenin HER ŞEYİ YAŞAMIŞ ve halen hayatta olan en tecrübeli turizmcisi benim. Adım Süha, Soyadım ALNITEMİZ."

Geri Dön Tüm Haberler